Články

Národní Pokladnice oslaví 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem medailí pro každého ZDARMA!

Národní Pokladnice, významný český distributor pamětních medailí a mincí, se rozhodla uctít jubilejní 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem, pamětní medailí pro každého českého občana zcela zdarma.

Otec vlasti, schopný politik a bezpochyby jedna z nejvýznamnějších postav českých dějin je po mnohá století oblíbeným námětem děl historiků, básníků, prozaiků a dalších uznávaných autorit po celém světě.  Náš nejznámější panovník vynikal mimo své politické nadání a diplomatické schopnosti také cílevědomou povahou. Právě díky vytrvalosti a píli se Karlovi IV., jako jedinému českému panovníkovi podařilo dosáhnout až na císařskou korunu.

medaile_zdarma

medaile_zdarma_2

Od císařské korunovace, která se konala 5. dubna roku 1355 v Bazilice sv. Petra, uběhlo letos neuvěřitelných 660 let.  Císařským titulem vystoupal Karel IV. na pomyslný vrchol svých státnických tužeb a stanul na nejuctívanějším společenském stupni, kterého bylo tehdy možné dosáhnout. Díky svému nově nabytému postavení mohl Karel IV. ovlivňovat pozici Českého království v rámci Svaté říše římské a vést svou zemi k politickému i ekonomickému rozkvětu.

Aby si hmatatelnou vzpomínku na tuto památnou událost mohl dovolit opravdu každý, rozhodla se Národní Pokladnice věnovat jeden kus pamětní medaile, každému kdo si objedná, pouze za cenu poštovného – 89 Kč.

Autorem překrásného designu pamětní medaile je uznávaný akademický sochař Vladimír Oppl (autor české dvacetikoruny).

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem a na reversu se nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Po korunovaci byl tento motiv přenesen na Zlatou bránu Chrámu sv. Víta. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

Pamětní medaili s motivem císařské korunovace si zájemci mohou prohlédnout na videu a následně objednat na webových stránkách.

One Comment

  1. vladimír trhlík

    Dobrý den.
    Rád bych získal tuto jedinečnou výroční minci.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..