Zajímavosti

Kryptoměny

Slovo kryptoměny je v současných dnech skloňováno snad ve všech pádech. Čím to, že se kryptoměny tak rozšířily, a co to vlastně je? Na to se vám pokusím zodpovědět právě na následujících několika řádcích.

Obdoba peněz

Kryptoměna je více méně obdobou klasických peněz. Dá se s nimi platit za nejrůznější služby na internetu, dokonce i za parkování nebo za kávu v některých kavárnách. Dříve se však kryptoměny používaly hlavně v „podsvětí“ internetu, kdy se platilo hackerům a dalším lidem z podobného odvětví.

Kryptoměna existuje pouze v digitální podobě, netiskne se, a není nijak kontrolována ze strany bank či státních institucí. Jako byl třeba jazyk esperanto, tedy univerzální lingvistický nástroj, kryptoměna je zase něco, čím můžete zaplatit jako Čech třeba občanovi Zimbabwe, ale kryptoměna bude mít pořád stejnou hodnotu.

Zisk a obchod

Kryptoměny můžete získat zakoupením za „reálné“ peníze, můžete ji získat obchodováním na burze, ale můžete ji získat třeba těžením, což je ale téma na celý další článek. Nám stačí, že kryptoměnu lze získat skutečně různě.

Pokud budete obchodovat s kryptoměnou na burze, a budete úspěšní, můžete získat mnoho různých kryptoměn. Ty pak můžete směňovat za reálné peníze tím, že ji jednoduše prodáte „majiteli“ této krpytoměny, tedy někomu, kdo ji vypustil do světa.

Mnoho kryptoměn

Vzhledem k tomu, že kryptoměna je založena na složitých matematických algoritmech, může ji zručný matematik či programátor zkusit sám založit. Samozřejmě na to zpravidla není sám, ale chci tím ukázat, že založení kryptoměny není nemožné. Chce to jen trpělivost a hlavně finanční prostředky, bez kterých nemáte šanci kryptoměnu vybudovat.

Proto je v současnosti na trhu mnoho kryptoměn. Mezi těmi skutečně dobrými se dají nalézt ale podvodné kryptoměny, které vás jen oberou o peníze. Proto ke konci článku důrazně doporučuji, abyste si před obchodováním s novou kryptoměnou zkusili dohledat informace, které se jí týkají. Možná ušetříte velké peníze!

Vlastní těžba kryptoměn

Na trhu je mnoho společností, které umožňují drobným investorům si zakoupit speciální servery a podílet se na těžbě vlastních kryptoměn. Jedna z možností je zakoupit si vlastní server, ale tento způsob těžby je již překonán z důvodu poměrně drahé elektrické energie a složitosti údržby. Další z možností je zakoupit si podíly na těžebních zařízeních, které pro Vás zpravuje velká těžební společnost. Vy jen pak kontrolujete svůj pravidelný denní příjem kryptoměn. Velká část těchto společností sídlí v Číně a různě po Asii. Bohužel se v tomto případě nedá příliš vsázet na serióznost. V Evropě se nachází jedna z největších těžebních společností se sídlem na Islandu Genesis Mining. Spolehlivě vyplácí kryptoměny (Bitcoin, Zcach, Litecoin, Dash, Ethash, Monero, aj.) do předem Vámi nastavených peněženek. Ovládání jejich těžebního účtu zvládne i naprostý laik i přes neznalost anglického jazyka a hlubších znalostí o kryptoměnách. Odkaz na jejich web je zde .

Nebo můžete uplatnit případnou slevu ve výši 3% při platbě za jejich služby pomocí kupónu: mM59K6

 

 

K nastavení těžebního zařízení stačí pouze zvolit jakou část serveru budete chtít pro danou kryptoměnu využívat
Denní výpisy kryptoměn které daný den vytěžili
Celkový přehled Vašeho účtu

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..