Stříbrné mince a medaile

Národní Podkladnice představí na zářijovém veletrhu Sběratel medaili z 1 kg ryzího stříbra

Národní Pokladnice, významný český distributor pamětních mincí a medailí, uctila 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem limitovanou emisí 150 kusů kilogramových pamětních medailí.  Kilogramová medaile z ryzího stříbra a mnoho dalších novinek bude k vidění od 3. do 5. září na mezinárodním veletrhu Sběratel, který se uskuteční v  PVA EXPO PRAHA Letňany.

„Tato pamětní medaile je skutečnou sběratelskou lahůdkou, která sběratelům připomíná velice důležitou událost české historie,“ říká Luboš Krčil, ředitel Národní Pokladnice. Medaile dosahuje průměru 100 mm a je vyražena z jednoho kilogramu ryzího stříbra. Ražba byla provedena v nejvyšší mincovní kvalitě (tzv. proof quality) speciálním leštěným razidlem. „Díky tomuto způsobu zpracování jsou zřetelně viditelné i ty nejdrobnější detaily,“ doplňuje Krčil. Pro emisi byla stanovena velmi nízká limitace – pouhých 150 exemplářů pro celý svět. Každý kus má na hraně individuální číslování, které ještě umocňuje výjimečnost emise a její striktní limitaci.

karelIV-kilo

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem, na reversu se pak nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

Autorem překrásného designu je uznávaný akademický sochař a zručný medailér Vladimír Oppl (mj. autor české dvacetikoruny). Za své mince a medaile získal tento autor četná ocenění, k těm nejvýznamnějším patří cena „Nejkrásnější zlatá mince světa“ udělená v roce 1999 za pamětní minci Nové Město pražské.

Mezi další numismaty, které Národní Pokladnice na veletrhu představí, patří například kolorované sběratelské cihličky s motivy nejvýznamnějších českých a slovenských uměleckých děl, velmi povedené novinky z kolekce Zlaté osobnosti českého národa anebo mimořádně oblíbená sbírka oběžných československých mincí, zušlechtěných drahými kovy.

Všechny výše uvedené produkty a řadu dalších novinek bude možné zhlédnout na veletrhu Sběratel

v Praze Letňanech ve dnech od 3. do 5. září 2015 na stánku Národní Pokladnice č. 212. V případě jakýchkoli otázek budou návštěvníkům ochotně k dispozici pracovníci Národní Pokladnice.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..